Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування людей у яких страх стати джерелом неприємного запаху, обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Нюховий синдром — Страх стати джерелом неприємного запаху

Нюховий синдром - ознаки, симптоми, причини і як позбутися. Говорить Віталій Мамітько

Страх стати джерелом неприємного запаху (англ. Autodysomophobiaan Bromosis), проявляється як надмірний, ірраціональний страх, що від людини виходить неприємний запах або сморід. Нав'язливі ідеї можуть бути перебільшеним, непропорційним занепокоєнням про природний запах тіла, або можуть ґрунтуватися на цілком уявному запаху. Страх стати джерелом неприємного запаху виходить за рамки нормальної стурбованості про власну гігієну, і може негативно впливати на академічну та професійну діяльність, а також на особистісні стосунки. У серйозних випадках люди, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху, можуть кинути роботу і уникати різних соціальних ситуацій, намагаючись запобігти уявним труднощам, які можуть з ними статися, коли інші люди відчують ймовірний запах.

Страх стати джерелом неприємного запаху — симптоми

Страх стати джерелом неприємного запаху — загальні нав'язливі ідеї / думки:

Страх стати джерелом неприємного запаху — загальні нав'язливі дії/поведінки:

Як показано вище, страх стати джерелом неприємного запаху виявляє обсесивно-компульсивні особливості, які схожі на особливості у людей, з діагнозами як ОКР, так і Дисморфофобії. Насправді, страх стати джерелом неприємного запаху, на думку багатьох фахівців, являє собою підтип або ОКР або Дисморфофобії, і не виділяється в окремий розлад у Діагностичному та статистичному керівництві (DSM-IV), що публікується Американською психіатричною асоціацією. Незалежно від використовуваної діагностичної термінології дуже важливим є той факт, що цей процес циклічний, завдяки якому посилюються симптоми людей, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху, повторює цей же процес, що проявляється у людей з діагнозами ОКР і Дисморфофобії. Під час цього процесу, який називається Обсесивно-компульсивний цикл, нав'язлива поведінка та поведінка уникнення, які виявляє людина у спробі зменшити рівень пережитої тривоги, насправді лише посилює та посилює його нав'язливі думки/ідеї.

Страх стати джерелом неприємного запаху — лікування

Страх стати джерелом неприємного запаху — лікування, використовуючи КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія)

Через велику кількість схожих особливостей, певні методи КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія), які є дуже ефективними при лікуванні ОКР, також застосовуються при лікуванні людей, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху. Початкове лікування людей, у яких виявлено страх стати джерелом неприємного запаху, використовує тип КПТ, який називається «Когнітивна реструктуризація». Після того, як клієнт досягає певної навички в цьому методі, він навчається наступного методу. Експозиція та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР), що застосовується при лікуванні ОКР.

Лікування людей, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху, також проводиться, використовуючи розроблений варіант ЕЗР (ЕПР), який називається метод «Імагінальних експозицій». Цей метод використовує короткі історії, що ґрунтуються на нав'язливих думках/ідеях людини. Ці історії записуються на аудіо, після чого використовуються як інструмент ЕПР, дозволяючи перебувати в ситуаціях яких людина боялася (наприклад: страх погано пахнути на важливих заходах, таких як весілля або співбесіда на роботу). Комбінуючи цей метод зі стандартними інструментами ЕЗР, а також з іншими техніками КПТ, такими як Когнітивна реструктуризація може значно зменшити частоту та інтенсивність нав'язливих думок/ідей у людей, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху, також як і індивідуальну чутливість до цих думок та образів.

Когнітивно-поведінкова психотерапія розробила дуже ефективний метод для лікування людей, у яких виявлено страх стати джерелом неприємного запаху, який називається Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія. Головною метою Заснованої на усвідомленості КПТ є навчання людини несуб'єктивному сприйняттю ситуацій, що приносять психологічний дискомфорт. З погляду усвідомленості, більшість нашого психологічного стресу є результатом наших старань контролювати і зменшувати дискомфорт від небажаних думок, почуттів, образів, відчуттів та бажань. Іншими словами, наш дискомфорт — не проблема; проблема — наші спроби контролювати та усувати цей дискомфорт. Людям, у яких спостерігається страх стати джерелом неприємного запаху, основною метою усвідомленості є вироблення здатності більш спокійно переживати ситуації неприємних думок, почуттів, відчуттів, бажань та образів не відповідаючи на них нав'язливою поведінкою (компульсіями), поведінкою уникнення, пошуком запевнень та / чи розумовими ритуалами.

Страх стати джерелом неприємного запаху — лікування, використовуючи гіпноз

Дуже ефективно лікування людей, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху, проводиться, використовуючи Гіпноз (гіпносугестивна психотерапія). Гіпноз є тимчасовим станом свідомості, під час якого відбувається різке звуження обсягу свідомості та різке фокусування на навіюванні. У цьому стані людині навіюються нові реакції (думки та поведінки) у тих ситуаціях і місцях, які раніше виступали тригерами для того, щоб у людини починався страх стати джерелом неприємного запаху. Нові варіанти думок і поведінки впроваджуються як на рівень свідомості, а й у рівень несвідомого, тим самим закріплюючи їх в житті людини.

Страх стати джерелом неприємного запаху — індивідуальне лікування / психотерапія

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію / лікування дорослих, дітей та підлітків, у яких проявляється страх стати джерелом неприємного запаху. Методи, які ми використовуємо: Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) та Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). Якщо ви хочете обговорити можливість лікування, телефонуйте нам або напишіть зручним способом.

Страх стати джерелом неприємного запаху — групове лікування / психотерапія

Додатково до індивідуальної психотерапії (лікування) Київський центр ОКР пропонує групи підтримки / лікування для дорослих, у яких проявляється ОКР, страх стати джерелом неприємного запаху, супутні тривожні розлади. Щоб дізнатися більше про щотижневі групи для дорослих, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 26.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності