Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Дисморфофобії, Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Дисморфофобія / Тілесна дисморфія / Тілесний дисморфічний розлад (BDD)

Основною відмінністю Іілесного дисморфічного розладу (Дисморфофобія), є нав'язливі ідеї, перебільшена занепокоєність з приводу сприйняття незначних дефектів власного зовнішнього вигляду. Дисморфофобія (BDD) — нав'язливі ідеї можуть спостерігатися як надмірне, перебільшене занепокоєння, з приводу незначних дефектів, або як думки, що викликають дискомфорт, про цілком уявний дефект. Нав'язливі ідеї, при тілесному дисформічному розладі, в основному сфокусовані в районі голови та обличчя, але можуть бути пов'язані з будь-якою іншою частиною тіла. Дисморфофобія виходить за рамки нормальної стурбованості власною зовнішністю, і може значно погіршити професійну діяльність, навчання, а також міжособистісні стосунки. У надзвичайно серйозних випадках, людина, яка має дисморфофобію, може намагатися повністю уникати будь-яких контактів з людьми, щоб убезпечити себе від того, що інша людина зможе бачити її дефекти.

Частота дисморфії тіла у 12 разів вища серед любителів тренажерної зали з проблемами харчування

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Eating and Weight Disorders, люди з розладами харчової поведінки у 12 разів частіше стурбовані недоліками свого зовнішнього вигляду, ніж люди без них.

Дослідники з Anglia Ruskin University (ARU) опитали понад 1600 членів клубів здоров'я, набраних через соціальні мережі. Вони виявили, що кількість людей з дисморфічним розладом тіла була у 12 разів вищою серед людей з підозрою на розлад харчової поведінки.

Близько 30% учасників вказали на розлади харчової поведінки, і дослідники зазначили, що 76% з цих людей також страждали на дисморфію тіла (тілесну дисморфію).

Посилання на журнал:
Mike Trott, James Johnstone, Joe Firth, Igor Grabovac, Daragh McDermott, Lee Smith. Prevalence and correlates of body dysmorphic disorder in health club users in the presence vs absence of eating disorder symptomology. Eating and Weight Disorders - Studies on Anorexia, Bulimia and Obesity, 2020; DOI: 10.1007/s40519-020-01018-y

Дисморфофобія або Тілесний дисморфічний розлад та його симптоми

Симптоми людини з діагнозом Дисморфофобія можуть значно змінюватися від однієї людини до іншої.

Дисморфофобія — приклади загальних нав'язливих ідей:

Дисморфофобія — загальні приклади нав'язливої поведінки:

Як показано вище, Дисморфофобія має певні обсесивно-компульсивні особливості, які дуже схожі з особливостями ОКР. Одне недавнє дослідження продемонструвало, що 24% людей, у яких проявляється дисморфофобія, також страждали на ОКР. Найбільш істотною подібністю, яка пов'язує такі розлади як ОКР та Дисморфофобія — є циклічність процесу, внаслідок якої відбувається посилення симптомів. У цьому процесі, який називається обсесивно-компульсивний цикл, нав'язлива поведінка та поведінка уникнення, яке людина використовує, щоб зменшити своє занепокоєння насправді лише погіршує та зміцнює його нав'язливі ідеї (думки).

Дисморфофобія — лікування

Дисморфофобія — лікування людей, використовуючи метод Когнітивно-поведінкова психотерапія

Ті ж техніки Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ), які є настільки ефективними при лікуванні ОКР, також застосовуються при лікуванні тілесного дисморфічного розладу (Дисморфофобія). Насправді кілька останніх досліджень продемонстрували значне зменшення симптомів у людей, з діагнозом Дисморфофобія, при лікуванні Когнітивно-поведінковою психотерапією (КПТ). Основною технікою, яка використовується як при лікуванні ОКР, так і при лікуванні людей, у яких проявляється Дисморфофобія, є тип Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ), який називається «Експозиція та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР). Інша техніка КПТ, яка є надзвичайно ефективною, називається «Когнітивна реструктуризація», завдяки якій клієнти навчаються заперечувати обґрунтованість їхніх думок, які змушують спотворено сприймати власне тіло.

Крім того, був розроблений варіант ЕЗР/ЕПР, який також є надзвичайно ефективним при лікуванні пацієнтів з діагнозом Дисморфофобія. Цей метод називається методом «Імагінальних експозицій», у ньому використовуються короткі історії, що базуються на нав'язливих ідеях/думках пацієнта, у якого проявляється Дисморфофобія. Проводиться аудіозапис цих історій, після чого вони використовуються як інструмент ЕПР, дозволяючи тим самим клієнту випробувати вплив ситуацій, перебування в яких було б неможливим при використанні стандартних інструментів ЕЗР. Комбінуючи даний метод зі стандартними методами ЕЗР/ЕПР, а також з іншими техніками когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ), такими як "Когнітивна реструктуризація». Даний тип уявних уявлень може значно зменшити частоту та масштаб нав'язливих ідей, при Тілесному дисморфічному розладі (Дисморфофобія), а також зменшити індивідуальну чутливість до нав'язливих думок та образів, при діагнозі тілесна дисморфія (дисморфофобія).

Однією з найефективніших розробок КПТ для лікування людей, у яких виявлено Дисморфофобію, є Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія. Основна мета Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії — навчиться припиняти суб'єктивне сприйняття некомфортних психологічних переживань. З погляду заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії, більшість нашого психологічного стресу є нічим іншим як результатом спроб контролювати і усувати дискомфорт, який викликається небажаними думками, почуттями, відчуттями та переконаннями. Перефразувавши, можна сказати, що дискомфорт, який ми відчуваємо, не є проблемою — проблемою є наші спроби проконтролювати та усунути наш дискомфорт. Для людей, у яких проявляється Тілесна дисморфія (Дисморфофобія), основною метою Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії є розвиток здатності більш охоче/спокійно переживати власні дискомфортні, нав'язливі думки/ідеї, почуття, відчуття та переконання, не використовуючи поведінка уникнення, пошук запевнень та/або розумових ритуалів. Щоб дізнатися більше про Засновану на усвідомленні когнітивно-поведінкову психотерапію, для лікування людей, з діагнозом Тілесний дисморфічний розлад / Дисморфофобія, натисніть тут.

Используя эти инструменты люди, обучаются бросать вызов собственным воображаемым проблемам с телом, также как и избавится от навязчивого поведения и поведения избегания, которые они используют, чтобы справиться с их собственным телесным дискомфортом. Если вы хотите узнать больше о когнитивно-поведенческой психотерапии для лечения ОКР (обсессивно-компульсивное расстройство), Дисморфофобия (телесное дисморфическое расстройство / телесная дисморфия) и сопутствующих тревожных расстройств нажмите здесь.

Дисморфофобія — лікування людей, використовуючи метод Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання)

Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання) застосовується для лікування людей з діагнозом Дисморфофобія / Тілесний дисморфічний розлад. Гіпносугестивна психотерапія дуже ефективна і дозволяє закріпити на несвідомому рівні досягнуті за допомогою Когнітивно-поведінкової психотерапії результати. Це досягається за рахунок того, що під час гіпнотизації людина занурюється у певний стан свідомості, який характеризується різким звуженням обсягу свідомості та фокусуванням на навіюванні. Таким чином, можливо, не тільки впровадити потрібну установку на несвідомий рівень, а й зробити це в обхід свідомості людини. Крім того, людину, яка страждає на Тілесну дисморфію, ми навчаємо навичкам Самогіпнозу, що дозволяє їй самостійно закріплювати і посилювати досягнуті під час роботи результати. Гіпноз при роботі з людиною, у якої проявляється дДисморфофобія, в кінцевому результаті, дозволяє замінити небажані ідеї (думки) на більш адаптивні, вбудувати нові поведінки замість нав'язливих поведінок, поведінок уникнення, пошуку запевнень. Тим самим Гіпноз (гіпносуггестивна психотерапія) дозволяє людині більш вільно перебувати в ситуаціях, де раніше вона відчувала небажані нав'язливі ідеї, образи, почуття та відчуття. Щоб дізнатися більше про лікування людини з діагнозом Дисморфофобія (Тілесна дисморфія), використовуючи гіпноз.

Дисморфофобія / Тілесна дисморфія: індивідуальне лікування / психотерапія

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію для лікування дорослих та підлітків, у яких проявляється Дисморфофобія / Тілесна дисморфія, основними методами є Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) та Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). Якщо ви хочете обговорити можливості лікування в Київському центрі ОКР, ви можете зателефонувати нам або написати зручним вам способом.

Дисморфофобія / Тілесна дисморфія: групове лікування / психотерапія

Додатково до проведення індивідуальної Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ) та Гіпносугестивної психотерапії (гіпноз та навіювання), в Київському центрі ОКР проводяться щотижневі групи підтримки/лікування для дорослих з ОКР, Тілесним дисморфічним розладом (Дисморфофобія), а також супутніми тривожними розладами. Як показали дослідження, групове лікування є надзвичайно ефективним для лікування ОКР та супутніх тривожних розладів, включаючи людей з діагнозом Дисморфофобія (Тілесна дисморфія). Всі групи в Київському центрі ОКР проводяться нашими спеціалістами, використовуються ті ж самі методи лікування, що й у індивідуальному лікуванні. Слід зазначити, що перш ніж ви зможете потрапити до групи, вам слід пройти індивідуальну діагностику, групи відкриті тільки для дорослих, старше 18 років, з діагнозами ОКР, Тілесна дисморфія (Дисморфофобія), та супутніми тривожними розладами. Щоб дізнатися більше про щотижневі групи для дорослих, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 22.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності