Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Фобій, Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Фобії

Головною рисою Фобії є періодичний, ірраціональний страх перед певним об'єктом або ситуацією. Коли людина потрапляє в ситуацію, якої боїться або на неї впливає об'єкт, якого боїться, відразу призводить до появи інтенсивної тривоги, іноді аж до появи панічної атаки. Незважаючи на те, що людина, яка має Іобію, визнає, що її занепокоєння / тривога / страх є надмірними, вона все одно проходитиме великі відстані, щоб уникнути зустрічі з об'єктом або місцем свого страху, у спробі запобігти емоційному стресу, викликаному цим об'єктом/місцем. Ця тривога та пов'язані з нею поведінки уникнення завдають людині, яка має Фобії, значний емоційний стрес, і можуть значно втручатися у повсякденне життя та особисті стосунки людини.

Поширені фобії

Конкретні об'єкти чи ситуації, яких боїться людина, в якої виявляються фобії, від людини до людини змінюються в широких межах. Нижче наведені поширені фобії:

Деякі не вважають, що фобії належать до Спектру ОКР, але у них спостерігаються Обсесивно-компульсивні особливості, які схожі на такі самі особливості при ОКР. Фобії та ОКР відносяться до тривожних розладів, згідно з Діагностичним та статистичним керівництвом (DSM-IV), опубліковане Американською психіатричною асоціацією. І фобії та ОКР включають інтенсивний, ірраціональний страх і повторюване уникнення об'єктів, що провокують тривогу, і/або ситуацій. Крім того, нещодавні дослідження виявили, що близько 7% людей, які страждають на ОКР, також страждають на одну або кілька фобій. Також, фобія іноді може перетворитися на ОКР, або навпаки. Напевно, найбільшою схожістю, яка пов'язує Фобії і ОКР, є циклічний процес, коли симптоми цих двох розладів посилюються.

Фобії — лікування

Фобії — лікування методом Когнітивно-поведінкова психотерапія

Основною технікою Когнітивно-поведінкової психотерапії, яка застосовується при лікуванні фобій, є варіант «Експозиції та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР), який також використовується при лікуванні ОКР. Іншою технікою КПТ, яка є надзвичайно ефективною при лікуванні фобії/фобій, є «Когнітивна реструктуризація», відповідно до якої клієнт навчається заперечувати правдивість власних фобічних думок.

Також був розроблений варіант ЕЗР/ЕПР, який виявився надзвичайно ефективним для лікування людей з діагнозом Фобія. Цей метод, іноді називається методом «Імагінальних екпозицій», включає використання коротких історій, які базуються на фобії / фобіях людини. Ці історії записуються на аудіо, а потім використовуються як інструмент ЕПР, дозволяючи тим самим клієнту перебувати в ситуаціях, які його лякають, знаходження в яких за допомогою традиційних методів ЕЗР(ЕПР) було б неможливим (наприклад: страх / фобія нападу птахів, страх / фобія удару блискавки, страх / фобія потонути). Поєднуючи стандартні методи ЕЗР та інші техніки Когнітивно-поведінкової психотерапії, такі як Когнітивна реструктуризація, даний тип Імагінальних експозицій може значно знизити частоту та інтенсивність нав'язливих думок при Фобії, також як і чутливість людини до певних об'єктів або ситуацій, які провокують страх.

Одним з найбільш ефективних методів КПТ для лікування людей, з діагнозом Фобія, є Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія. Першочерговою метою, яку переслідує Заснована на усвідомленості КПТ, є навчання людини спокійніше сприймати некомфортний психологічний досвід. З точки зору Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії, основна частина нашого стресу є результатом спроб контролювати та усунути дискомфорт від небажаних думок, почуттів, відчуттів та образів. Інакше кажучи, нашою проблемою не є наш дискомфорт — наші спроби контролювати та усунути дискомфорт ось наша справжня проблема. Для людини, у якої виявляються фобії/фобія, першочерговим завданням Заснованої на усвідомленості КПТ є вироблення в собі здатності більш спокійно відчувати її власні, що приносять дискомфорт, думки, почуття, відчуття та образи без відповіді на них поведінкою уникнення, пошуком запевнень та/або психічними ритуалами.

Фобії — лікування методом Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання)

Також, для лікування та допомоги людям, у яких виявляються Фобії/Фобія, використовується Гіпносугестивна психотерапія. Гіпносугестивна психотерапія є високоефективним і короткостроковим методом лікування, який включає гіпноз і навіювання. Гіпноз — тимчасовий стан свідомості людини, що характеризується звуженням обсягу свідомості та різким фокусуванням на навіюванні. Саме тому, Гіпносугестивна психотерапія здатна впроваджувати нові, ефективніші установки / переконання як на свідомому рівні, так й на рівні несвідомого. Гіпноз допомагає зменшити дискомфорт від небажаних думок, відчуттів, почуттів та образів, у людей з діагнозом фобія / фобії, дозволяючи спокійніше і легко перебувати в ситуаціях, де раніше людина відчувала фобічний страх. Також ми проводимо навчання людей, у яких виявляються фобії/фобія, навичкам самогіпнозу, які дозволяють їй закріплювати та посилювати досягнуті під час роботи результати.

Використовуючи поєднання наведених вище інструментів людина, яка страждає від фобії/фобій, здатна не лише навчиться заперечувати обґрунтованість власних лякаючих думок, зменшити використання нав'язливої, повторюваної поведінки, поведінки уникнення, розумових ритуалів, які вона використовує, щоб упоратися з власними фобіями. Але й повністю позбавитися фобій/фобії, які не давали їй можливості повноцінно жити.

Фобії — індивідуальна психотерапія, лікування

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію для лікування дорослих, дітей та підлітків у яких спостерігаються фобії/фобія. Основними методами лікування є: Когнітивно-поведінкова психотерапія, Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). Також ми можемо запропонувати клієнтам провести психотерапевтичну сесію у місцях/місці, де проявляється його фобія. Якщо ви хочете обговорити питання індивідуального лікування в Київському центры ОКР Ви можете зателефонувати нам або написати зручним для вас способом.

Фобії — групове лікування, психотерапія

Додатково до індивідуального лікування, Київський центр ОКР пропонує групи підтримки / лікування для дорослих, у яких спостерігаються Фобії, ОКР, супутні тривожні розлади. Усі групи проводяться нашими спеціалістами. Групи обмежені для дорослих віком від 18 років та старших. Для участі у групі необхідно пройти індивідуальну психодіагностику. Щоб дізнатися більше про щотижневі групи для дорослих, у яких виявляються фобії/фобія, ОКР, супутні тривожні розлади, натисніть тут.

Автор статьті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 24.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності