Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Трихотіломанії (Трихотиломанії), Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Трихотіломанія (Трихотиломанія)

Трихотіломанія (Трихотиломанія) - симптоми, причини і як позбутися. Говорить Віталій Мамітько

Трихотіломанія (Трихотиломанія) — характерні особливості

Визначальною характеристикою такого розладу як Трихотіломанія (Трихотиломанія) є повторюване, нав'язливе виривання власного волосся, досить часто результатом є втрата волосся, що спостерігається з боку. Досить часто, але не завжди, область голови та/або обличча є основним місцем виривання волосся. Хоча найбільш поширеними ділянками тіла, де людина, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), вириває волосся, є голова, брови, вії нав'язливе висмикування волосся може виявлятися на будь-якій частині тіла, де є волосся. Менш поширені місця, де люди, у яких проявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), виривають волосся це лобкова зона, периректальна область, руки, груди та ноги. Для виривання власного волосся люди, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), можуть використовувати свої нігті, пінцет, шпильку або інші механічні предмети. У тяжких випадках Трихотіломанія (Трихотиломанія) може призводити до втрати волосся та/або пошкодження шкіри.

Досить часто епізодам виривання волосся при Трихотіломанії (Трихотиломанії) передує сильна напруга та бажання. Крім того, після виривання волосся зазвичай, але не завжди, людина відчуває полегшення або задоволення. Зазвичай людина вириває собі волосся, перебуваючи на самоті, часто під час перегляду телевізора, читання, телефонної розмови, водіння автомобіля або під час вмивання у ванній. У людей, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), епізод виривання волосся може бути наслідком поганого настрою або реакцією на стрес, але також може статися, коли людина спокійна і розслаблена. Іноді виривання волосся є усвідомленою поведінкою, але часто це відбувається за звичкою. Нещодавні звіти демонструють, що близько 10% людей, у яких проявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), їдять власне волосся, яке вони вирвали (Трихофагія, англ. Trichophagia). В результаті можуть з'явитися грудки волосся у шлунково-кишковому тракті, які ведуть до засмічення у шлунково-кишковому тракті і навіть смерті.

Люди з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія) намагаються замаскувати втрату волосся, яка є результатами їх розладу. Загальні техніки камуфляжу складаються з носіння шапок, шарфів, сорочок із довгими рукавами та накладних вій. Деякі люди, у яких проявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), можуть навіть наносити постійні татуювання замість брів. У крайніх випадках, люди, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), можуть уникати різних соціальних ситуацій, намагаючись тим самим запобігти тому, щоб інші не помітили втрату волосся, що настала в результаті виривання волосся.

Як показано вище Трихотіломанія (Трихотиломанія) демонструє обсесивно-компульсивні особливості, які дуже схожі на особливості ОКР (Обсесивно-компульсивний розлад), Тілесний дисморфічний розлад / Тілесна дисморфія (Дисморфофобія), та Дерматиломанія.

Трихотіломанія (Трихотиломанія) — лікування

Когнітивно-поведінкова психотерапія для лікування людей з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія)

Одним з найбільш ефективних методів лікування людей з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія) є комбінація різних методів КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія). Можливо, найважливішим з них є тренінг переучування звички (англ. Habit Reversal Training (HRT)). Тренінг переучування звички базується на принципі, що виривання волосся є умовною відповіддю на певні ситуації або події, і людина з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія) досить часто не усвідомлює цих тригерів (запускаючі моменти). Тренінг переучування звички працює з людьми, у яких виявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), відразу у двох напрямках. По-перше, людина, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), навчається тому, як ставати більш усвідомленою, знаючи ситуації та події, які є тригерами для епізодів виривання волосся. По-друге, людина навчається використовувати альтернативні / інші поведінки у відповідь на ці ситуації або події.

Інші техніки КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія) можуть використовуватися на додаток до Тренінгу переучування звички у лікуванні людей з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія). Серед цих технік можна виділити Когнітивну реструктуризацію та Контроль стимулів (тригерів) (англ. Stimulus Control). Методи контролю стимулів використовують спеціальні «блокатори звички» (англ. habit blockers) щоб обмежити можливість / здатність виривати волосся, тоді як Когнітивна реструктуризація допомагає людині, з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), навчиться інакше думати у відповідь на бажання виривати своє волосся.

Однією з найефективніших технік, яку розробила Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ), для лікування людей з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія) є Заснована на усвідомленості Когнітивно-поведінкова психотерапія. Першочергова мета, яку має Заснована на усвідомленості КПТ, полягає в тому, щоб навчити людину несуб'єктивно сприймати її дискомфортний досвід. З погляду Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії, більша частина нашого психологічного стресу є результатом наших спроб контролювати та усувати дискомфорт від наших небажаних думок, почуттів, відчуттів, образів та бажань. Іншими словами, наш дискомфорт — не проблема, проблема — наші спроби контролювати та усувати наш дискомфорт. Для людей, у яких проявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), основною метою, яку досягає Заснована на усвідомленості КПТ, є розвиток здатності спокійніше переживати некомфортні думки, почуття, відчуття, образи та бажання, без виривання власного волосся.

Трихотіломанія (Трихотиломанія) — лікування, використовуючи гіпноз

Ще одним дуже ефективним методом для роботи з людьми, у яких виявлено Трихотіломанію (Трихотиломанію), зарекомендувала себе Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз і навіювання). Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз) є потужним та короткостроковим методом лікування. Гіпноз — тимчасовий стан свідомості, що характеризується звуженням його обсягу та фокусуванням на змісті навіювання. Таким чином, для лікування людей з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія), гіпноз впроваджує нові, більш ефективні, установки, поведінки, звички не тільки на рівень свідомості, але й на несвідомий рівень.

Трихотіломанія (Трихотиломанія) — індивідуальна психотерапія / лікування

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію для лікування дорослих, дітей та підлітків з діагнозом Трихотіломанія (Трихотиломанія). Використовуючи описані вище техніки Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ) і Гіпносугестивної психотерапії (гіпноз і навіювання) клієнт, у якого проявляється Трихотіломанія (Трихотиломанія), навчається по-іншому реагувати на думки про власне волосся, чинити опір бажанню вирвати своє волосся і проявляти іншу поведінку в ситуаціях і/або місцях, які провокували виривання власного волосся. Якщо ви хочете обговорити варіанти лікування Київському центрі ОКР Ви можете зателефонувати нам або написати зручним способом.

Трихотіломанія (Трихотиломанія) — групова психотерапія / лікування

На додаток до індивідуальної психотерапії Київський центр ОКР також пропонує щотижневі групи психотерапії/підтримки для дорослих з ОКР та супутніми тривожними розладами, також є група психотерапії для дорослих з діагнозами Трихотіломанія (Трихотиломанія) та Дерматиломанія. Кількість учасників обмежена. Для того щоб отримати більш детальну інформацію про ці групи натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 24.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності