Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Панічних атак / Панічного розладу, Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Панічний розлад / Панічні атаки (ПА) / Паніка / Приступи паніки

Паніка - симптоми, причини і як позбутися. Говорить Віталій Мамітько

Панічний розлад (Панічні атаки) — симптоми та критерії

Щоб повністю визначити, що таке панічний розлад спочатку потрібно визначити, що таке панічні атаки. Панічні атаки визначаються, у діагностичному та статистичному керівництві (DSM-IV), опублікованому Американською психіатричною асоціацією, як «дискретні/переривчасті періоди, коли людина відчуває інтенсивний страх або дискомфорт» які включають 4 або більше з описаних нижче симптомів, причому один з них вегетативний:

Основною особливістю панічного розладу є історія панічних атак (ПА), панічні атаки описані вище, яка супроводжується одним або більше нижченаведених симптомів:

Залежно від того, наскільки часто відбуваються напади паніки, панічний розлад може бути:

Хоча деякі не вважають, що панічний розлад відноситься до Обсесивно-компульсивного спектру розладів (ОКСР) (OC Spectrum Disorders), існують три симптоми, які вказують, що цей розлад має обсесивно-компульсивні властивості, які дуже схожі на ОКР. Як показують нещодавні дослідження приблизно у 6% людей, які страждають на ОКР, також виявлено Панічний розлад. І Панічний розлад і ОКР відносяться до тривожних розладів у DSM-IV, МКХ-10, МКХ-11, і обидва включають інтенсивний / ірраціональний страх. Люди, у яких проявляється Панічний розлад, можуть відчувати дуже інтенсивні нав'язливі думки/ідеї, що у них можуть статися Панічні атаки, так само як вони виявляють нав'язливі дії, щоб уникнути ситуацій, у яких вони відчувають страх, що у них може статися Панічна атака. У крайніх випадках, така поведінка уникнення може перерости в Агорафобію, відповідно до якої людина значно обмежує власну повсякденну діяльність у спробі запобігти попаданню в ситуації, в яких людина боїться, що у неї може статися Панічна атака / ПА. Агорафобія може стати настільки інтенсивною, що людина не зможе виходити з власного будинку впродовж тривалого часу.

Як свідчать описані вище симптоми Панічний розлад, як і ОКР, може викликати сильний емоційний стрес. Два цих розлади можуть сильно впливати як на академічну, так і на професійну діяльність, а також можуть негативно вплинути на міжособистісні стосунки. Найшвидше, найбільш суттєвою подібністю, яка пов'язує Панічний розлад та Обсесивно-компульсивний розлад є циклічний процес, завдяки якому симптоми цих двох розладів посилюються. У цьому процесі, який називається Обсесивно-компульсивний цикл, поведінка уникнення та запобігання, які людина використовує, намагаючись зменшити власне занепокоєння, насправді лише посилює її нав'язливі думки / ідеї.

Панічний розлад — лікування

Панічний розлад — лікування методом Когнітивно-поведінкова психотерапія

Оскільки Панічний розлад та Пбсесивно-компульсивний розлад мають багато подібних характеристик, то деякі техніки КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія) які продемонстрували себе дуже добре в лікуванні ОКР, також застосовуються для лікування панічного розладу. Спочатку Панічний розлад лікується, використовуючи метод Когнітивної психотерапії, який називається «Когнітивна реструктуризація», також використовується тип поведінкової психотерапії, який називається «Інтероцептивна експозиція». Після того як клієнт досягає певної користі використовуючи цей підхід, його або її навчають «Експозиційній психотерапії в природних умовах», яка є одним з варіантів технік Експозиції та запобігання реакціям (ЕЗР/ЕПР), які використовуються для лікування ОКР.

Один із розроблених варіантів ЕПР(ЕЗР) також продемонстрував свою високу ефективність у лікуванні людей з діагнозом Панічний розлад. Цей метод називається методом "Імагінальних екпозицій", він використовує короткі історії, що базуються на нав'язливих страхах людини. Робиться аудіозапис цих історій, після чого вони використовуються як інструмент лікування, дозволяючи клієнту перебувати в ситуаціях, яких він раніше боявся (наприклад, страх, що станеться напад паніки в ресторані, за кермом автомобіля на дорозі, на борту літака під час польоту, або навіть просто йдучи вулицею). Комбінуючи цей метод зі стандартною Експозиційною психотерапією та іншими техніками КПТ, такими як Когнітивна реструктуризація. Метод Імагінальних екпозицій може сильно допомогти у зменшенні інтенсивності та частоти нав'язливих думок, що може статися Панічна атака (Приступ паніки), а також зменшити чутливість людини до думок та образів, які відчуває людина, у якої виявлено Панічний розлад.

Для лікування людей з діагнозом Панічний розлад Когнітивно-поведінкова психотерапія розробила один з найефективніших методів, який називається «Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія». Першочерговою метою Заснованої на усвідомленості КПТ є навчання людини до несуб'єктивного сприйняття некомфортного психологічного досвіду. Більшість нашого психологічного стресу є результатом наших спроб контролювати та усувати дискомфорт від небажаних думок, почуттів, відчуттів та образів. Іншими словами, наш дискомфорт проблемою не є — наші спроби контролювати та усувати наш дискомфорт ось проблема. Для людей з діагнозом Панічний розлад, головною метою Заснованої на усвідомленості КПТ є розвиток в собі здатності більш спокійно переживати власні дискомфортні думки, відчуття, почуття та образи, не відповідаючи на них компульсивною / нав'язливою поведінкою, поведінкою уникнення, пошуком запевнень та / або мисленними ритуалами.

Панічний розлад — лікування методом Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання)

Гіпноз використовується для лікування людей з діагнозом Панічний розлад. Гіпносугестивна психотерапія (Гіпноз і навіювання) — цілеспрямований словесно-звуковий вплив на психіку людини. У трансовому/гіпнотичному стані відбувається звуження обсягу свідомості та її різке фокусування на змісті навіювання. За рахунок звуження обсягу свідомості одержуване людиною навіювання також проходить і закріплюється на несвідомому рівні. Таким чином, людина, з діагнозом Панічний розлад, спокійніше і вільніше переживатиме небажані, та такі що приносять дискомфорт, думки, відчуття, почуття та образи. Спільне використання таких методів як Гіпноз та Когнітивно-поведінкова психотерапія дозволяє не тільки зменшити дискомфорт, дозволити людині, у якої виявлено Панічний розлад, припинити реагувати на дискомфортні думки нав'язливою/компульсивною поведінкою, поведінкою уникнення, пошуком завірень та/або мислительними ритуалами, але й позбутися Панічного розладу.

Панічний розлад — індивідуальне лікування / психотерапія

Київський центр ОКР проводить індивідуальну психотерапію для лікування дорослих, дітей та підлітків, з діагнозом Панічний розлад. Методи лікування — Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) та Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). При необхідності ми також проводимо психотерапію в тих місцях, де людина боїться, що в неї можуть статися Панічні атаки, наприклад поїздка за кермом, публічні місця (магазини, торгові центри, кінотеатри...), тощо. Якщо ви хочете обговорити можливість лікування в Київському центрі ОКР, ви можете зателефонувати нам або написати зручним для вас способом.

Панічний розлад — групове лікування / психотерапія

На додаток до індивідуальної психотерапії, Київський центр ОКР також пропонує щотижневі групи підтримки/лікування для дорослих з діагнозами ОКР, Панічний розлад, супутні тривожні розлади. У групах використовуються ті ж програми лікування, що і при індивідуальній психотерапії. Щоб дізнатися більше про наші групи для дорослих з діагнозом ОКР, Панічний розлад, супутні тривожні розлади, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 23.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності