Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Іпохондрії, Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Іпохондрія (Страх / Занепокоєння захворіти)

Іпохондрія - ознаки, симптоми і як позбутися. Говорить Віталій Мамітько

Іпохондрія, також називається Страх захворіти, найкращим описом є нав'язливий, ірраціональний страх захворіти на одну чи кілька хвороб. Іпохондрія / страх захворіти базується на неправильному тлумаченні людиною власних симптомів, людина продовжує вірити у власне тлумачення симптомів навіть після медичного обстеження та спростування придуманого людиною діагнозу. Іпохондрія / Страх захворіти перебуває за межами нормального занепокоєння про здоров'я, і може серйозно вплинути на академічну успішність та професійну діяльність, а також може вплинути на міжособові стосунки.

Іпохондрія (страх / страх захворіти) та її симптоми

Симптоми у людей з діагнозом Іпохондрія можуть змінюватися в широких межах від однієї людини до іншої людини.

Іпохондрія / страх захворіти — приклади загальних нав'язливих думок/ідей:

Іпохондрія / Страх захворіти — деякі загальні приклади нав'язливої / компульсивної поведінки:

Вважається, що 4-6% населення мають симптоми Іпохондрії. Крім того, останні дослідження демонструють, що до 10% первинних звернень до лікарів можуть бути пов'язані з Іпохондрією / страхом захворіти. Як показано вище, Іпохондрія / страх захворіти має величезну кількість Обсесивно-компульсивних особливостей, які є дуже схожими на такі ж характеристики як при ОКР (Обсесивно-компульсивний розлад). Головною відмінністю між цими двома станами є те, що при ОКР часто спостерігається страх чимось захворіти, у той час коли Іпохондрія проявляє себе, як страх, що людина вже захворіла. Можливо, найбільш значущою подібністю між такими розладами як ОКР та Іпохондрія є циклічність процесу, при якій симптоми в обох станах посилюються. Щоб дізнатися більше про цей процес, натисніть тут.

Іпохондрія (Страх / Боязнь захворіти) — лікування

Іпохондрія (Страх / Боязнь захворіти) — лікування, використовуючи КПТ

Через наявність величезної кількості подібних моментів між ОКР та Іпохондрією, ті ж техніки Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ), які є настільки ефективними при лікуванні ОКР, також застосовуються при лікуванні людей, у яких виявлено Іпохондрію. Насправді, нещодавні дослідження Harvard University і Mayo Clinic продемонстрували, що Когнітивно-поведінкова психотерапія є одним з найефективніших інструментів для лікування людей з діагнозом Іпохондрія (боязнь захворіти). ОКР та Іпохондрія лікуються одним з основних типів КПТ (когнітивно-поведінкова психотерапія) який називається «Експозиція та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР). Інша техніка КПТ, яка є надзвичайно ефективною, називається «Когнітивна реструктуризація», відповідно до якої клієнтів вчать кидати виклик обґрунтованості їх спотвореним, пов'язаним зі здоров'ям думок.

Для лікування людей, з діагнозом Іпохондрія (страх захворіти) був розроблений варіант ЕЗР/ЕПР, який продемонстрував свою надзвичайну ефективність. Цей метод, іноді називається метод «Імагінальних експозицій», використовує короткі історії, які базуються на нав'язливих ідеях людини захворіти. Ці історії записуються на диктофон, після чого використовуються як інструмент ЕПР, дозволяючи клієнту перебувати в ситуаціях, перебувати в яких, він раніше не міг, при використанні традиційних методів ЕПР (наприклад, страх захворіти на рак або на СНІД). Комбінуючи цей метод зі стандартними методами ЕЗР(ЕПР) для описаних вище компульсій (нав'язливу поведінку). Також використовуючи інші техніки КПТ, такі як Когнітивна реструктуризація. Даний тип Імагінальних експозицій дозволяє значно знизити частоту та інтенсивність нав'язливого страху захворіти, також як і індивідуальну чутливість до думок та образів, які відчуває людина, у якої діагностується іпохондрія/страх захворіти.

Один з найефективніших методів Когнітивно-поведінкової психотерапії для лікування людей, у яких спостерігається Іпохондрія / страх захворіти, це «Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія». Первинна мета Заснованої на усвідомленості КПТ — навчитись, як правильно сприймати некомфортний психологічний досвід. З погляду усвідомленості більшість пережитого нами стресу є результатом спроб контролювати і усувати дискомфорт від небажаних думок, почуттів, відчуттів та образів. Перефразувати це можливо таким чином: дискомфорт, який ми відчуваємо, не є проблемою — наші спроби контролювати та усувати дискомфорт, який ми відчуваємо, і є проблемою. Для людей з діагнозом Іпохондрія / страх захворіти, основною метою використання Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії є вироблення здатності більш охоче / спокійно відчувати їх некомфортні думки, почуття, відчуття та образи, таким чином, щоб не відповідати на них компульсивною / нав'язливою поведінкою, поведінкою запобігання, пошуком запевнень, та/або іншими психічними ритуалами. Щоб дізнатися більше про те, що таке Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія, для лікування людей з діагнозом Іпохондрія, натисніть тут.

Іпохондрія (Страх / Боязнь захворіти) — лікування, використовуючи гіпноз

Також, для роботи з людьми, у яких діагностується Іпохондрія / страх захворіти, використовується Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз і навіювання). Гіпноз — методики цілеспрямованого словесно-звукового впливу на психіку людини, у результаті загальмованої, тимчасово, певним чином свідомості, характеризується звуженням обсягу свідомості та її різким фокусуванням на змісті навіювання. Таким чином, можна навіяти людині, як на рівні свідомості, так і на несвідомому рівні, нові адаптивніші установки / навіювання. Що дозволяє людині спокійніше і вільно перебувати в ситуаціях, де вона відчуває або відчувала дискомфорт від нав'язливих думок/ідей, почуттів, відчуттів. Щоб дізнатися більше про роботу з людьми з діагнозом Іпохондрія, використовуючи Гіпносугестивну психотерапію (гіпноз та навіювання), натисніть тут.

Іпохондрія (Страх / Боязнь захворіти) — індивідуальне лікування

Київський центр ОКР проводить індивідуальну психотерапію для дорослих та підлітків, з діагнозом Іпохондрія / страх захворіти. Основними інструментами допомоги є Когнітивно-поведінкова психотерапія та Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). Якщо ви хочете обговорити можливості лікування людей з діагнозом Іпохондрію в Київському центрі ОКР Ви можете зателефонувати нам або написати зручним для вас способом.

Іпохондрія (Страх / Боязнь захворіти) — лікування у групі

Додатково до проведення індивідуальної психотерапії в Київському центры ОКР пропонується група підтримки/лікування для дорослих з діагнозами ОКР, Іпохондрія / страх захворіти, а також супутніми тривожними розладами. Лікування в групі дає велику ефективність для людей, які страждають на ОКР і супутніми тривожними розладами, у тому числі Ыпохондріэю. Перш ніж ви зможете потрапити в групу вам потрібно пройти індивідуальну консультацію, групи відкриті тільки для дорослих, старше 18 років, які страждають на ОКР, Іпохондрію / страх захворіти, і супутніми тривожними розладами. Щоб дізнатися більше про щотижневі групи для дорослих, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 23.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності