Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Обсесивно-компульсивного розладу (ОКР) та супутніх тривожних розладів

Обсесивно-компульсивний цикл

Головною характеристикою, що визначає ОКР, Спектр ОКР, а також супутні тривожні розлади, є циклічний процес (обсесивно-компульсивний цикл), в результаті якого посилюються симптоми. Спочатку людина з діагнозом ОКР (Обсесивно-компульсивний розлад) використовує нав'язливу поведінку (компульсивну) або поведінку уникнення, намагаючись тим самим зменшити власне занепокоєння. На жаль, виконуючи ці поведінки людина, спочатку трохи знижує рівень занепокоєння, тривоги, але у довгостроковій перспективі людина лише посилює інтенсивність та частоту симптомів, погіршуючи цим свій стан. Це, своєю чергою, призводить до ще інтенсивнішого і частішого використання компульсивної поведінки й поведінки уникнення, що має результатом ще сильніше занепокоєння і тривогу. Хоча конкретні думки та поведінки змінюються при різних розладах, цей циклічний процес (обсесивно-компульсивний цикл) повторюється.

Нижче наведено приклади поведінок, які людина використовує, щоб зменшити тривогу та занепокоєння, але які, в результаті, призводять до посилення, як тривоги, так і занепокоєння, створюючи тим самим Обсесивно-компульсивний цикл:

У міру того як продовжує розвиватися Обсесивно-компульсивний цикл, люди стають дуже емоційно чутливі до певних думок, предметів або ситуацій. Інакше кажучи, люди виробляю у себе умовний рефлекс, відповідно до якого у них автоматично з'являється занепокоєння як реакція на певні думки, предмети або ситуації. Для людей, у яких виявляються описані вище розлади, обсесивно-компульсивний цикл може збільшувати тривогу і пов'язані з нею компульсивні поведінки (нав'язливі) та поведінки уникнення.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 28.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності