Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Заснована на усвідомленості Когнітивно-поведінкова психотерапія - лікування Обсесивно-компульсивного розладу (ОКР) та супутніх тривожних розладів

Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) при ОКР

Основанная на осознанности КТП при ОКР

За останні кілька років дуже сильно зріс інтерес до концепції «усвідомленості» щодо лікування в області психічного здоров'я. Але більшість людей, включаючи величезну кількість тих, хто шукає допомоги при лікуванні ОКР та супутніх тривожних розладів, не зовсім упевнені, що усвідомленість може допомогти їм, або не знають як її застосувати у власному житті.

Незважаючи на те, що багато хто може припустити, Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія не є новою або простою технікою, яку людина може швидко використати, щоб усунути занепокоєння, тривогу. Це давно встановлена філософська традиція, запроваджена у принципи, які спочатку описані у східній філософії. В останні роки ці принципи були адаптовані психотерапевтами із традиційною КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія).

Що таке усвідомленість?

Усвідомленість, як вона застосовується для лікування ОКР та інших тривожних розладів, можливо, найпростіше зрозуміти, як вироблення здатності не суб'єктивно розуміти та приймати справжню мить, включаючи всі небажані думки, почуття, бажання, відчуття та образи, які є основою цих станів. Це означає, що, з погляду усвідомленості, первинний план на день не повинен змінювати або усувати небажані думки, почуття, відчуття, бажання і образи, а скоріше приймати їх.

Слід зазначити, що це не означає, що людина буде або повинна отримувати задоволення від цих емоційно неприємних переживань. Ціль полягає в тому, щоб розпізнати і прийняти те, що цей некомфортний внутрішній досвід є неминучою частиною людського життя. З погляду усвідомленості, неприйняття цього небажаного, болючого внутрішнього досвіду є джерелом більшої частини наших страждань. Більше того, повне прийняття реальності вестиме до скорочення наших страждань, більше ніж будь-які спроби контролювати чи чинити опір цьому.

Усвідомленість та Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ)

Деякі люди помилково думають, що усвідомленість є певним способом відмовитися від КПТ. Навпаки, усвідомленість насправді вдосконалює та розширює можливості КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія). Традиційна когнітивно-поведінкова психотерапія вчить нас заперечувати зміст наших небажаних думок, водночас усвідомленість більш зосереджена на заперечуванні нашої точки зору щодо цих думок. З погляду усвідомленості, основна проблема — наша хибна віра, що небажані думки, почуття, відчуття, образи та бажання якимось чином є важливими та потребують поведінкової реакції. Основна мета усвідомленості полягає в тому, щоб краще розпізнати та прийняти те, що цей досвід, хоч він є некомфортним, є нормальною частиною людського життя.

Крім того, в усвідомленості є компонент поведінкової психотерапії, який можна дуже легко описати: коли людина зустрічається зі своїми небажаними думками, образами, почуттями та бажаннями, то набагато ефективніше не робити жодних дій, щоб уникнути чи контролювати їх. Усвідомленість полягає в тому, щоб прийняти наявність цих небажаних відчуттів, думок, почуттів та діяти відповідним ситуаційним чином, відповідно до того, що ми дійсно хотіли зробити, а не робити короткострокові спроби зменшити дискомфорт.

Як написано вище, усвідомленість розширює можливості, як когнітивної психотерапії, так і поведінкової психотерапії. Якщо дивитися через призму когнітивної психотерапії, роль усвідомленості полягає в тому, щоб допомогти нам навчитися заперечувати та змінювати наші невірні переконання щодо значення дискомфорту. Аналогічно, з погляду поведінкової психотерапії, найефективнішою довгостроковою реакцією при ОКР і тривозі є відмова від виконання нав'язливої поведінки та поведінки уникнення, які зазвичай спостерігається при таких станах, і допомагають лише короткостроково зменшити дискомфорт.

Усвідомленість та Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) — поєднання для лікування ОКР

Головні принципи усвідомленості були об'єднані з КПТ у багатьох інших методах лікування, іноді ці методи відносять до того, що називають «третя хвиля» КПТ (перші дві хвилі – когнітивна психотерапія та поведінкова психотерапія). Деякі приклади «третьої хвилі» Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії:

Кожен із цих методів лікування вимагає зміни нашого ставлення до наших думок, так само як і наших реакцій на них. Тільки те, що у нас є думки не означає, що ці думки є надзвичайно важливими, чи вірними, чи демонструють щось реальне чи важливе. Навпаки, більшість наших думок є неточними і/або просто неважливими. Це також не означає, що на думки слід відповідати якоюсь поведінкою.

З погляду усвідомленості, небажані думки, почуття, відчуття та бажання не є ні добрими, ні поганими — вони просто є.

Заснована на усвідомленні когнітивно-поведінкова психотерапія — лікування ОКР та тривоги

Згідно з результатами першого у своєму роді рандомізованого клінічного дослідження, керована програма зниження стресу, заснована на усвідомленості, була такою ж ефективною, як і використання препарату золотого стандарту – поширеного антидепресанту есциталопраму – для пацієнтів із тривожними розладами, згідно з клінічним дослідженням, проведеним у Georgetown University Medical Center. 10.1001/jamapsychiatry.2022.3679

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію як лікування ОКР та супутніх тривожних розладів. Список розладів, лікуванням яких ми займаємося:

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 14.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності