Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Перинатального / Післяпологового Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР)

Перинатальний або Післяпологовий ОКР є серйозною проблемою, яка може вплинути на вагітних жінок та молодих матерів. Перинатальний обсесивно-компульсивний розлад відповідає періоду, приблизно, від 4-5 місяців до майбутніх пологів і до 1 місяця після пологів. Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад відповідає приблизно першим 2-3 місяців після пологів. Перинатальні і післяпологові психічні розлади (захворювання) варіюються у широкому діапазоні: від цілком легких переживань до серйозних психічних розладів (післяпологовий психоз). За приблизними оцінками від 60% до 80% нових матерів відчувають пригнічений настрій. Такі симптоми часто проходять впродовж тижня та не вимагають лікування. Післяпологова депресія, до якої схильні від 10% до 20% молодих матерів, у післяпологовий період, є більш важким розладом і продовжується більш тривалий період часу. Післяпологовим ОКР страждають приблизно 3-5% «молодих» матерів, він має схожі симптоми з симптомами інших людей, які страждають ОКР. Для матерів, у яких проявляється Перинатальний / Післярпологовий обсесивно-компульсивний розлад, основними нав'язливими ідеями є страхи навмисно нашкодити новонародженій дитині або тим чи іншим чином відповідати за випадково заподіяну дитині шкоду.

Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — симптоми

Симптомы у людей, з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий ОКР, можуть широко варіюватися від однієї матері до іншої. Ось деякі приклади нав'язливих ідей, які спостерігаються у людей, у яких проявляється Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад:

Деякі загальні приклади компульсій / нав'язливі дії, що спостерігаються у людей з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад:

На превеликий жаль, Перинатальний / Післяродовий ОКР (Обсесивно-компульсивний розлад) досить часто діагностується невірно — як депресія. Існують три основні причини. По-перше, багато жінок, у яких виявлено Перинатальний / Післяродовий обсесивно-компульсивний розлад, також страждають на депресію. На думку деяких експертів щонайменше 30% «молодих» матерів, які страждають на післяпологову депресію, також страждають післяпологовим ОКР, одне з останніх досліджень у цій галузі продемонструвало, що у приблизно 57% «молодих» матерів, які страждають на післяпологову депресію, спостерігаються симптоми Післяпологового обсесивно-компульсивного розладу. По-друге, багато лікарів, серед яких: педіатри, акушери гінекологи, психіатри і психологи не повною мірою розуміють як діє Перинатальний / Післяпологовий ОКР, і отже не в змозі Правильно інтерпретувати ті симптоми, які їм повідомляють. По-третє, жінки, з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий ОКР досить часто поводяться дуже потайливо. «Молоді» матері досить часто бояться говорити комусь про свої нав'язливі думки (ідеї), оскільки бояться, що їх можуть вважати психічно хворими чи небезпечними для дитини.

Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — лікування

Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — лікування, використовуючи метод Когнітивно-поведінкова психотерапія

На щастя процес лікування людей, у яких проявляється Перинатальний / Післяпологовий ОКР такий самий, як і за інших видів Обсесивно-компульсивного розладу. Існує вид Когнітивно-поведінкової психотерапії, який відомий як «Експозиція та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР), який продемонстрував досить високу ефективність у лікуванні більшості підтипів ОКР, у тому числі Перинатального / Післяпологового обсесивно-компульсивого розладу. Також існує ще один метод Когнітивно-поведінкової психотерапії, який довів свою надзвичайно високу ефективність у лікуванні жінок, у яких виявлено Перинатальний / Післяпологовий ОКР, він називається «Когнітивна реструктуризація», відповідно до якого матері навчаються заперечувати обґрунтованість небажаних думок та образів, що їх турбують.

Також був розроблений варіант ЕПР/ЕЗР, який надзвичайно ефективно використовується в лікуванні «ОКР у чистому вигляді», також його застосовують при лікуванні матерів з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад. Цей метод називається методом «Імагінальних експозицій», він включає використання коротких історій, які базуються на нав'язливих думках матері. Ці історії записуються на аудіо, після чого використовуються як інструмент ЕЗР/ЕПР, і дають можливість клієнту перебувати в ситуаціях, в яких іншим чином він не міг би перебувати (наприклад: думки про вбивство або сексуальне розбещення дитини). Комбінуючи цей метод зі стандартним ЕЗР для зазначених вище нав'язливих думок, а також інші техніки Когнітивно-поведінкової психотерапії. Цей вид Імагінальних експозицій допоможе значно зменшити частоту та інтенсивність таких нав'язливих ідей/думок, а також зменшить чутливість матері до небажаних нав'язливих думок та образів, які вона переживає, страждаючи від Перинатального/Післяпологового Обсесивно-компульсивного розладу.

Однією з найефективніших розробок КПТ для лікування матерів, у яких проявляється Перинатальний / Післяпологовий ОКР, є Заснована на усвідомленості Когнітивно-поведінкова психотерапія. Основною метою Заснованої на свідомості Когнітивно-поведінкової психотерапії є навчання людини припиняти суб'єктивне сприйняття дискомфортного психологічного досвіду. Більшість психологічного стресу, який ми відчуваємо, є результатом старанних спроб контролювати та усувати дискомфорт від небажаних думок/ідей, почуттів, відчуттів, образів та примусів. Перефразувавши, можна сказати, що наш дискомфорт не є проблемою — проблемою є наші спроби контролювати та усувати наш дискомфорт. Для жінок, у яких проявляється Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад, основною метою Заснованої на усвідомленості КПТ є розвиток здатності більш охоче переживати нав'язливі думки, почуття, відчуття, і переконання, не реагуючи на них нав'язливою поведінкою, поведінкою запобігання, пошуком запевнення від інших людей, та/або розумовими ритуалами. Щоб більше дізнатися про Засновану на усвідомленості Когнітивно-поведінкову психотерапію для лікування жінок, з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий ОКР, натисніть тут.

Використовуючи ці інструменти, матері навчаються заперечувати їхні нав'язливі страхи, а також нав'язливі поведінки та поведінки уникнення, які вони використовують, щоб упоратися з цими страхами. Якщо ви хочете більше дізнатися про лікування жінок, у яких проявляється Обсесивно-компульсивний розлад, Перинатальний ОКР, Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР, а також супутні тривожні розлади, використовуючи метод Когнітивно-поведінкова психотерапія, натисніть тут.

Перинатальний / Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — лікування, використовуючи метод Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання)

Додатково до цих інструментів для лікування матерів, з діагнозом Перинатальний / Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад, використовується Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз і навіювання). Гіпносугестивна психотерапія зарекомендувала себе як дуже ефективний метод лікування людей, у яких виявлено Перинатальний/Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад. У результаті даної роботи людина занурюється у змінений стан свідомості, що характеризується звуженням її уваги, фокусуванням на навіювання, зменшенням рівня критичності свідомості. Що дозволяє робити необхідні зміни одночасно на свідомому і на несвідомому рівні. Таким чином, підкріплюються методи Когнітивно-поведінкової психотерапії та впроваджуються нові переконання щодо навколишнього світу, власної поведінки та думок. Це дає можливість змінити нав'язливі ідеї на раціональніші думки, адаптивні переконання і таким чином досягти одужання та нормалізації роботи психіки. Щоб дізнатися більше про Гіпносугестивну психотерапію (гіпноз та навіювання) для лікування жінок, у яких виявлено Перинатальний / Післяпологовий Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР), натисніть тут.

Перинатальний / Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — індивідуальне лікування

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію для лікування всіх типів Обсесивно-компульсивного розладу, у тому числі Перинатального / Післяпологового ОКР, з сильним акцентом на використання Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ) та Гіпносугестивної психотерапії (гіпноз та навіювання). Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як проводиться індивідуальне лікування людей, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, Ви можете зателефонувати нам або написати будь-яким зручним для вас способом.

Перинатальний / Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — лікування в групі

Додатково до надання індивідуальної Когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ) та Гіпносугестивної психотерапії (гіпноз та навіювання), Київський центр ОКР пропонує щотижневе лікування / підтримку в групах для дорослих, з діагнозами Обсесивно-компульсивний розлад, Перинатальний / Післяпологовий обсесивно-компульсивний розлад, а також супутніми тривожними розладами. Дослідження доводять, що групове лікування є надзвичайно ефективним для всіх типів Обсесивно-компульсивного розладу, у тому числі Перинатального/Післяпологового ОКР. Всі групи в Київському центрі ОКР проводять наші психотерапевти, використовуються тіж самі програми лікування, що і при індивідуальному лікуванні. Будь ласка, зверніть увагу, що участь у групах потребує попередньої консультації у нашого спеціаліста, а відкриті групи тільки для дорослих старше 18 років, у яких є ОКР, Перинатальний/Посляпологовий обсесивно-компульсивний розлад (ОКР), а також пов'язані з ними тривожні розлади. Для більш докладної інформації про наші щотижневі групи для дорослих, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 19.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності