Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Дерматиломонії, Обсесивно-компульсивного розладу та супутніх тривожних розладів

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація

 Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація - ознаки, симптоми, причини і як позбутися. Говорить Віталій Мамітько

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація — як вона проявляється

Основною характеристикою при діагнозі Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація - є повторюване, нав'язливе вищипування / здирання власної шкіри аж до завдання пошкоджень (згідно МКХ-11 Розлад екскоріації 6B25.1). Зазвичай, але не завжди, обличчя є основним місцем, де людина вищіпує шкіру. Однак Дерматиломанія (Дерматіломанія) може проявлятися на будь-якій частині тіла. Люди, з діагнозом Розлад екскоріації, можуть вищипувати нормальні місця на шкірі, такі як ластовиння, родимки, місця, де раніше існували рани, виразки або вугрі, або уявні дефекти шкіри. Люди, у яких проявляється Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, можуть використовувати власні нігті або зуби, як щипчики, пінцети або інші механічні предмети. В результаті це може призводити до механічного пошкодження, кровотечі, потрапляння інфекцій та/або постійного спотворення шкіри.

Іноді вищипуванню шкіри передує сильна напруга і сильне свербіння або бажання. Після вищипування шкіри людина може відчувати полегшення чи задоволення. Епізод вищипування шкіри може бути усвідомленою реакцією на стрес або депресію, але часто відбувається як несвідома звичка. Люди, з діагнозом Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація, часто намагаються приховати сліди на власній шкірі, мітки та шрами, які вони завдали за допомогою косметики або закриваючи одягом. У надзвичайних випадках люди, у яких проявляється Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, можуть уникати різних життєвих ситуацій, намагаючись запобігти тому, що залишені після вищипування шкіри шрами, подряпини, синці, садна зможуть побачити інші люди.

Як показано вище Дерматиломанія / Екскоріація демонструє обсесивно-компульсивні риси схожі на риси при ОКР, Трихотіломанія (Трихотиломанія), Дисморфофобія (Тілесна дисморфія). Нещодавнє дослідження продемонструвало, що у 23% людей з діагнозом ОКР, і у 27% тих, у кого виявлено Дисморфофобію, у них також виявлялася Дерматиломанія (Дерматіломанія). Хоча в DSM-IV (Діагностичне та статистичне керівництво) Дерматиломанія (Дерматіломанія) не входить, вона вперше введена в DSM-V, опубліковане Американською психіатричною асоціацією, в розділ Обсесивно-компульсивний розлад та супутні розлади, також вона з'явилась в МКХ-11 в розділі нав'язливих розладів сфокусованих на тілі під кодом 6B25.1 та має назву Розлад екскоріації.

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація — лікування / психотерапія

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація — лікування, використовуючи КПТ

Основним типом лікування людей, з діагнозом Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, є поєднання різних методів КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія). Напевно, найважливішим є метод, який називається Тренінг переучування звички (англ. Habit Reversal Training (HRT)). Тренінг переучування звички ґрунтується на принципі, що вищипування шкіри є обумовленою реакцією на певні події та ситуації, і що людина, у якої проявляється Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, може не знати про ці тригери. Тренінг переучування звички працює з людьми одразу у двох напрямках. По-перше, людина, у якої виявлена Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація, навчається тому, як стати більш усвідомлюючою / усвідомленою в ситуаціях та подіях, що передують епізодам вищипування шкіри. По-друге, людина навчається використовувати інші варіанти поведінки, як реакцію на ці ситуації та події.

Для лікування людей, з діагнозом Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, на додаток до Тренінгу переучування звички використовуються інші техніки КПТ. Серед цих технік виділять Контроль стимулів (тригерів) та Когнітивна реструктуризація. Контроль стимулів включає використання спеціальних «блокаторів звички» (англ. habit blockers) щоб обмежити здатність / можливість вищипувати шкіру, у той час як Когнітивна реструктуризація допомагає людині, у якої проявляється Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація, навчиться інакше мислити у відповідь на бажання вищипувати шкіру.

Однією з найефективніших розробок, котру створила Когнітивно-поведінкова психотерапія, для лікування людей, з діагнозом Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації, є метод, який називається «Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія». Головною метою Заснованої на усвідомленості КПТ є навчання людини не суб'єктивно сприймати психологічний досвід, який завдає дискомфорту. З усвідомленої точки зору, основна частина нашого стресу є результатом бажання та спроб контролювати та усувати дискомфорт від наших небажаних думок, почуттів, відчуттів, образів та бажань. Інакше кажучи, наш дискомфорт не є проблемою, наші намагання контролювати та усувати дискомфорт ось справжня проблема. Для людей, з діагнозом Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація, головною метою Заснованої на усвідомленості КПТ, є виробити в собі здатність спокійніше відчувати думки, почуття, відчуття, образи і бажання, що приносять дискомфорт, без вищипування при цьому шкіри.

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація — лікування, використовуючи гіпноз

Дуже ефективним методом лікування людей з діагнозом Дерматилломанія / Екскоріація є Гіпносугестівна психотерапія (гіпноз та навіювання). Гіпноз — тимчасовий стан свідомості, що характеризується різким звуженням обсягу уваги і концентрацією на навіювання. У цьому стані свідомості людині, можливо, навіяти нові реакції (думки та поведінки) у відповідь на ситуації та події, які раніше були тригерами для вищипування шкіри. Ці нові думки та поведінки впроваджуються не тільки на рівень свідомості, але й на несвідомий рівень, що дозволяє досить ефективно їх закріпити у житті людини.

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації — індивідуальна психотерапія / лікування

Київський центр ОКР пропонує індивідуальну психотерапію для лікування дорослих, дітей та підлітків, у яких діагностується Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Розлад екскоріації. Ми використовуємо техніки КПТ (Когнітивно-поведінкова психотерапія) щоб навчити людину мислити та діяти по-іншому при думках та/або бажанні вищипувати власну шкіру. Гіпноз дозволяє людям, у яких проявляється Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація, закріпити нові варіанти поведінок не лише на рівні свідомості, але й запровадити їх на рівень несвідомого. Щоб обговорити можливість лікування в Київському центрі ОКР зателефонуйте нам або напишіть зручним для вас способом.

Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріація — групова психотерапія / лікування

Додатково до індивідуальної психотерапії Київський центр ОКР пропонує щотижневі групи психотерапії / підтримки для дорослих з ОКР та супутніми тривожними розладами, включаючи групу лише для дорослих з діагнозами Дерматиломанія (Дерматіломанія) / Екскоріації та Трихотіломанія (Трихотиломанія). Ці групи проводять наші професійні психотерапевти, використовуються ті самі протоколи лікування, що і при індивідуальній психотерапії. Щотижневі групи для людей, у яких виявлено Дерматиломанію (Дерматіломанію) / Розлад екскоріації / Трихотіломанію (Трихотиломанію), обмежені в кількості учасників. Щоб більше дізнатися про групову психотерапію, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 30.04.2023

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності