Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

 Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590


UA RU

Наша спеціалізація - лікування Обсесивно-компульсивного розладу в чистому вигляді та супутніх тривожних розладів

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) у чистому вигляді

Деякі люди можуть страждати «Чисто нав'язливим / обсесивним ОКР» (іноді також називають: «ОКР у чистому вигляді»), вони кажуть, що у них є нав'язливі ідеї (обсесії), але без примусу до нав'язливих дій (компульсій). Ці нав'язливі ідеї часто проявляються у вигляді нав'язливих, небажаних думок та образів, як вони роблять дії, які, на їхню думку, можуть бути шкідливими, жорстокими, аморальними, сексуального розбещення чи блюзнірськими. Для людей з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) у чистому вигляді ці нав'язливі ідеї є настільки лякаючими та болісними, оскільки вони суперечать їх цінностям та переконанням.

ОКР / Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді — симптоми

Симптоми у людей з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді можуть змінюватися від людини до людини в дуже широкому діапазоні. Деякі приклади нав'язливих ідей, які спостерігаються при ОКР у чистому вигляді:

Однак, слід зазначити, що термін «ОКР у чистому вигляді» є в «певному роді» неправильно вжитим. Хоча, на перший погляд, і може здатися, що люди, які страждають від «ОКР у чистому вигляді» і не виявляють нав'язливих / компульсивних поведінок, але ретельна оцінка практично завжди демонструє наявність різноманітної компульсивної поведінки, поведінки для уникнення чогось, поведінки якою людина хоче завершити будь-який процес, або "психічний примус". Подібні нав'язливі поведінки / компульсії можливо спостерігати не так легко як інші, більш очевидні ознаки / симптоми, у людей з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад, такі як нав'язливе миття рук і постійні перевірки чи закрила людина двері кудись чи ні. Але вони є компульсивними / нав'язливими діями у відповідь, що викликають дискомфорт, нав'язливі ідеї. Деякі загальні приклади компульсій (нав'язлива поведінка), які спостерігаються у людей, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді:

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР у чистому вигляді — лікування

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР у чистому вигляді — лікування, використовуючи метод Когнітивно-поведінкова психотерапія

Впродовж багатьох років вважалося, що лікування ОКР у чистому вигляді було практично неможливим, оскільки були присутні лише нав'язливі думки, ідеї, але відсутня будь-яка компульсивна поведінка. Тим не менш, певний тип когнітивно-поведінкової психотерапії (КПТ), який називається «Експозиція та запобігання реакціям» (ЕЗР/ЕПР), показав свою ефективність, коли проводиться лікування людей, у яких проявляється обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді. Використовуючи ЕПР пацієнти навчаються, віч-на-віч, стикатися з власними побоюваннями щодо деяких думок, і навчаються активно заперечувати їхню компульсивну (нав'язливу/повторювану) поведінку та поведінку уникнення, яку вони використовували, щоб впоратися з цими думками. Інший метод, який розробила Когнітивно-поведінкова психотерапія, який надзвичайно ефективно зарекомендував себе, є «Когнітивна реструктуризація». В результаті використання даного методу клієнти, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, навчаються заперечувати обґрунтованість їх небажаних думок, які змушують їх сильно страждати.

Крім того, розроблений варіант ЕЗР/ЕПР, який продемонстрував свою високу ефективність у лікуванні ОКР у чистому вигляді. Цей метод, іноді називається методом «Імагінальних експозицій», який включає використання коротких історій, які засновані на нав'язливих ідеях пацієнта. Ці історії, для людини, у якої проявляється Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, записуються на аудіо і надалі використовуються як інструмент ЕЗР (ЕПР), тим самим даючи можливість клієнту пережити вплив ситуацій, які він не міг пережити, використовуючи традиційні методи ЕЗР (ЕПР) (наприклад: нав'язливі думки про вбивство одного з подружжя або розбещення дитини). Комбінуючи цей метод зі стандартними методами ЕЗР (ЕПР), для вищезгаданих нав'язливих ідей, а також з іншими Когнітивно-поведінковими техніками цей тип «Імагінальних експозицій» здатний значно зменшити частоту та масштаб цих нав'язливих думок, а також знизити індивідуальну чутливість людини до думок та образів, які переживає людина, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді.

Однією з найефективніших розробок Когнітивно-поведінкової психотерапії для лікування людей, у яких виявлено Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, є Заснована на усвідомленості когнітивно-поведінкова психотерапія. Головною метою Заснованої на усвідомленості КПТ є навчитися зупиняти суб'єктивне сприйняття психологічних переживань, які приносять людині дискомфорт. З погляду Заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії, більшість психологічного стресу, який ми переживаємо, є нічим іншим як результатом наших спроб контролювати і усунути дискомфорт від небажаних нав'язливих думок, почуттів, відчуттів. Якщо це сказати іншими словами, то дискомфорт, який ми відчуваємо, не є проблемою — проблемою є наші спроби контролювати та усунути цей дискомфорт. Для людини, яка страждає на ОКР у чистому вигляді, остаточною метою заснованої на усвідомленості КПТ є розвиток можливості більш вільно переживати її небажані думки, почуття, відчуття не відповідаючи на них запобіжною поведінкою, пошуком запевнень від інших людей, та/або розумовими (психічними) ритуалами . Щоб дізнатися більше, як проходить лікування людей, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді за допомогою, заснованої на усвідомленості когнітивно-поведінкової психотерапії, натисніть тут.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР у чистому вигляді — лікування, використовуючи метод Гіпносуггестивна психотерапія (гіпноз та навіювання)

Крім того лікування ОКР у чистому вигляді проводиться використовуючи Гіпносугестивну психотерапію. Гіпносугестивна психотерапія — високоефективний метод лікування, який включає гіпноз і навіювання. Гіпноз, або процес гіпнотизації — занурення людини у тимчасовий стан свідомості, що характеризується звуженням обсягу свідомості та різким фокусуванням на навіювання. Завдяки цьому Гіпноз (Гіпносугестивна психотерапія) здатний впроваджувати нові, адаптивніші установки, як на рівні свідомості, так і на несвідомому рівні. Також ми проводимо навчання людини, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, навичкам самогіпнозу, які дозволяють йому закріплювати та посилювати досягнуті в ході роботи результати. Гіпноз, зрештою, замінюючи небажані поведінки, зменшуючи дискомфорт від небажаних нав'язливих ідей, дозволяє спокійніше і легше перебувати у ситуаціях, де раніше виникали небажані думки, почуття, відчуття. Зрештою, за допомогою навіювання, гіпноз дозволяє людині повністю позбавитися його нав'язливих думок. Щоб дізнатися більше про те, як відбувається лікування людей, у яких проявляється Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, використовуючи Гіпноз, натисніть тут.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР у чистому вигляді: індивідуальне лікування / психотерапія

Київський центр ОКР проводить індивідуальне лікування (психотерапію) для дорослих та підлітків, які страждають на ОКР у чистому вигляді. Основними методами лікування є: Когнітивно-поведінкова психотерапія, Гіпносугестивна психотерапія (гіпноз та навіювання). Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як проводиться індивідуальне лікування людей, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, Ви можете зателефонувати нам або написати будь-яким зручним для вас способом.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР у чистому вигляді: групове лікування / психотерапія

На додаток до індивідуального лікування людей, з діагнозом Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, Київський центр ОКР проводить щотижневі групи з лікування ОКР у чистому вигляді та супутніх розладів. Дослідження демонструють, що групове лікування людей з ОКР у чистому вигляді, з використанням Когнітивно-поведінкової та Гіпносугестивної психотерапії, є дуже ефективним. У Київському центрі ОКР усі групи з лікування людей, у яких виявлено Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, проводять наші фахівці, програми які вони використовують ті самі, що й при індивідуальному лікуванні. Слід звернути вашу увагу, що перш ніж ви зможете потрапити до групи вам потрібно пройти індивідуальну психодіагностичну консультацію, у груповому лікуванні можуть брати участь тільки дорослі, старше 18 років, з діагнозами ОКР, Обсесивно-компульсивний розлад у чистому вигляді, а також супутніми тривожними розладами. Якщо ви хочете отримати більше інформації про групову психотерапію / групи підтримки, натисніть тут.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович
психолог - психотерапевт
гіпнолог - гіпнотерапевт

Останнє редагування: 16.03.2022

Лікування в нашому центрі

Лікування у нас проводиться:

  • Особисто в центрі
  • Онлайн по всьому світу

Для запису на прийом скористайтесь кнопкою нижчеНаші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності