Київський центр ОКР

Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380678364590
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А


UA RU

Онлайн КПТ ефективна проти симптомів ОКР у дітей та підлітків

Дата:
     11 травня 2021 г.
Джерело:
     Karolinska Institutet
Резюме:
     Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) у дітей та підлітків пов'язаний з погіршенням освіти та погіршенням загального стану здоров'я у пізнішому віці. Доступ до спеціалізованого лікування часто обмежений. Згідно з новим дослідженням, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) через Інтернет може бути настільки ж ефективною, як і звичайна КПТ. Дослідження може допомогти зробити лікування ОКР більш доступним.

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) у дітей та підлітків пов'язаний з погіршенням освіти та погіршенням загального стану здоров'я у пізнішому віці. Доступ до спеціалізованого лікування часто обмежений. Відповідно до дослідження Centre for Psychiatry Research при Karolinska Institutet in Sweden and Region Stockholm, Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) через Інтернет (онлайн) може бути настільки ж ефективним, як і звичайна КПТ. Дослідження, опубліковане в журналі JAMA, допоможе зробити лікування ОКР більш доступним.

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — потенційно серйозний психічний розлад, який зазвичай дебютує у дитинстві.

Симптоми включають нав'язливі думки, що викликають тривогу (нав'язливі ідеї), і пов'язані з ними повторювані дії (компульсії), які завдають занепокоєння і забирають багато часу.

Рання діагностика та лікування необхідні для мінімізації довгострокових медичних та соціально-економічних наслідків розладу, включаючи ризик самогубства.

Психологічне лікування обсесивно-компульсивного розладу потребує висококваліфікованих терапевтів, і доступ до таких знань нині обмежений кількома спеціалізованими центрами по всій Швеції.

Попередні дослідження показали, що хоча КПТ допомагає більшості молодих людей, які отримують її, між появою симптомів та одержанням лікування може пройти кілька років.

Дослідники з Karolinska Institutet витратили три роки на оцінку того, чи можна використовувати низькоінтенсивну когнітивно-поведінкову терапію через Інтернет для дітей та підлітків з обсесивно-компульсивним розладом у моделі поетапної допомоги, щоб покращити доступ до лікування без шкоди для його ефективності.

Двоцентрове дослідження проводилося у співпраці зі Службою охорони психічного здоров'я дітей та підлітків у регіонах Стокгольм та Вестра-Геталанд і включало 152 учасники віком від 8 до 17 років.

Учасники були випадково розподілені в одну з двох груп. Одна група спочатку отримувала онлайн (цифрову) КПТ під керівництвом терапевта, а інша (контрольна) отримувала стандартну КПТ через щотижневі особисті сеанси з терапевтом.

Кожна група отримувала лікування впродовж 16 тижнів за підтримки своїх терапевтів та батьків.

Тому дослідники спостерігали за учасниками через три місяці після лікування, щоб оцінити терапевтичний ефект на симптоми обсесивно-компульсивного розладу, повсякденну функцію та симптоми депресії.

Після 3-місячного спостереження учасники обох груп, які вважалося потребували додаткової підтримки, отримали до 12 додаткових сеансів традиційної когнітивно-поведінкової терапії аж до 6-місячного спостереження.

Результати показали, що ступінчаста онлайн (цифрова) КПТ зменшувала симптоми ОКР в учасників так само, як і звичайна КПТ. Приблизно 70% учасників в обох групах відповіли на лікування через 6 місяців спостереження.

«Перевага поетапного підходу до лікування полягає в тому, що нам легше охопити більше дітей та підлітків з ОКР, які потребують допомоги», — каже перший автор дослідження Крістіна Аспвалл, психолог та науковий співробітник Centre for Psychiatry Research, частина Karolinska Institutet's Department of Clinical Neuroscience.

Важливо зазначити, що група ступінчастого лікування вимагала менше ресурсів: терапевти витрачали в середньому 9 годин на кожного учасника у групі ступінчастого лікування та 14 годин на учасника у контрольній групі.

«Дослідження демонструє потенціал технологій, коли йдеться про розширення доступу до доказової терапії для дітей та підлітків з ОКР», — каже головний дослідник Eva Serlachius, adjunct professor в Karolinska Institutet's Centre for Psychiatry Research. «Пропонуючи низькоінтенсивне онлайн (цифрове) втручання як перший крок лікування, клініки можуть заощадити дорогоцінні ресурси та присвятити свій обмежений час лікуванню більшої кількості пацієнтів або зосередженню уваги на складніших випадках».

В даний час онлайн когнітивно-поведінкова терапія через Інтернет при ОКР впроваджується в рамках регулярного догляду через Стокгольмську службу охорони психічного здоров'я дітей та підлітків (BUP Internetbehandling), яка також співпрацює з іншими органами охорони здоров'я Швеції. Лікування було розроблено дослідниками з Каролінського інституту та регіону Стокгольм.

Джерело:
Матеріали надані Karolinska Institutet. Примітка. Вміст можна редагувати за стилем та довжиною.

Посилання на журнал:
Kristina Aspvall, Erik Andersson, Karin Melin, Lisa Norlin, Viktor Eriksson, Sarah Vigerland, Maral Jolstedt, Maria Silverberg-Mörse, Lena Wallin, Filipa Sampaio, Inna Feldman, Matteo Bottai, Fabian Lenhard, David Mataix-Cols, Eva Serlachius. Effect of an Internet-Delivered Stepped-Care Program vs In-Person Cognitive Behavioral Therapy on Obsessive-Compulsive Disorder Symptoms in Children and Adolescents. JAMA, 2021; 325 (18): 1863 DOI: 10.1001/jama.2021.3839

Наші переваги

Як давно працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, Доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa

chast

Оплата частинами

Телефонуйте нам:
понеділок - п'ятниця з 9:00 до 20:30
субота з 10:00 до 20:30


©Всі права захищені.

Обсесивно-компульсивний розлад / ОКР.
Київський центр ОКР

Публічна оферта Політика конфіденційності